Jeszcze stosunkowo niedawno po trampki sięgali tylko sportowcy albo młodzi chłopcy. Dziś jednak sytuacja wygląda nieco inaczej i taki rodzaj obuwia noszą również całkiem poważni panowie, zestawiając je nawet z dość oficjalnymi strojami.

Zdaje się, że minęły czasy, w których trampki uznawało się za obuwie „bazarowe”, wydzielające wysoce nieprzyjemną woń gumy i sprowadzane z dalekich Chin. Dziś produkcją tego rodzaju butów zajmują się cenione firmy, które wysoko wyceniają swoje produkty.

Trampki świetnie prezentują się z dżinsami i szortami, jednak od jakiegoś czasu nosi się je również w zestawieniu ze zdecydowanie bardziej eleganckimi ubraniami. Specyficzną odmianą trampek są sneakersy, które znakomicie wyglądają nie tylko w damskiej, ale także w męskiej wersji.

Trampki to wyjątkowo różnorodna grupa, która zadziwia ze względu na bogactwo kolorów i wzorów – dotyczy to również obuwia tworzonego z myślą o panach. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać męskie trampki ubogacające eleganckie, na przykład biurowe stylizacje.

Modele tego rodzaju wykonuje się między innymi z dobrej gatunkowo skóry, zwracając uwagę na wszelkie drobne elementy, jak choćby łączenia – ich wykonanie można uznać za bardzo solidne. Współcześnie elegancki mężczyzna może pozwolić sobie na pewną nonszalancję, wkładając garnitur i trampki.

Modele odporne na wilgoć rewelacyjnie sprawdzają się w trakcie pieszych lub rowerowych wycieczek. Trampki współcześnie mają wiele oblicz i właśnie dlatego okazują się być obuwiem wyjątkowo praktycznym, a wręcz uniwersalnym.