Sneakersy to buty, które noszono już pod koniec XIX wieku, jednak wyłącznie podczas zawodów sportowych. Wyraziste trampki naprawdę modne stały się jednak w ósmej i dziewiątej dekadzie minionego wieku, kiedy to młodzież oszalała na ich punkcie. Od kilku lat sneakersy przeżywają ponowny rozkwit popularności, występując nie tylko w męskiej wersji (jak pierwotnie), ale również w damskiej.

Podeszwa sneakersów damskich występuje nie tylko w wersji płaskiej, ale również na obcasie oraz na koturnie. Warto poświęcić nieco uwagi ostatniej grupie spośród wymienionych powyżej nietuzinkowych butów, które znakomicie wpisują się w różnorodne stylizacje. Sneakersy na koturnie, na przykład białe, cieszą się dużą popularnością szczególnie wiosną.

Znaczne podwyższenie dodaje kilka centymetrów, wydłuża nogę i sprawia, że panie zyskują większą pewność siebie i czują się bardziej atrakcyjne. Wyraziste sportowe buty znakomicie prezentują się ze spodniami o wąskich nogawkach, czyli przede wszystkim z rurkami oraz legginsami, choć dobrze komponują się również ze sportowymi sukienkami – zwiewne i delikatne letnie spódniczki raczej nie prezentują się najlepiej w zestawieniu z masywnym obuwiem. Sneakersy na koturnie to świetny sposób na to, aby poczuć się kobieco, nie rezygnując przy tym z wygody, jaką zapewnia lekkie i miękkie obuwie, które można nosić właściwie o każdej porze roku, może z wyjątkiem zimy przebiegającej pod znakiem siarczystych mrozów i imponujących śnieżyc.

Z pewnością warto rozważyć tę kandydaturę podczas zakupów!.