Czy sneakersy można łączyć z sukienką? Trampki z wysoką cholewką bardzo dobrze prezentują się z legginsami i rurkami, które należy wpuścić w środek. Czy jednak zestawianie ich z sukienkami to dobry pomysł? Na podobnie postawione pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, dlatego warto rozwinąć wątek.

Od kilku lat modne jest przełamywanie eleganckiego stylu sportowymi lub po prostu nieco bardziej casuwalowymi dodatkami. Efekty przeprowadzania tego rodzaju modowych eksperymentów z pewnością są warte uwagi.

Okazuje się bowiem, że sportowe sneakersy i elegancka sukienka znakomicie ze sobą współgrają, oczywiście pod warunkiem, że w danej stylizacji pojawiają się również inne elementy, jak choćby paski i torebki, stanowiące coś w rodzaju połączeń dwóch, zupełnie różnych stylów. Za ciekawy eksperyment modowy należałoby uznać sneakersy na koturnie, które noszone z sukienką mini pięknie podkreślają łydkę, jednocześnie ją wydłużając i dodają kilka centymetrów wzrostu.

Uzyskanie podobnych efektów z pewnością poprawia samopoczucie i pozwala nieszczególnie wysokim paniom poczuć się lepiej we własnej skórze. Co ciekawe, połączenie sportowych butów z lekką, ale jednocześnie obfitą tiulową spódnicą również znakomicie się prezentuje.

Sneakersy warto zestawiać również z krótkimi spódniczkami, jednak w tym przypadku istnieje pewien warunek – należy mianowicie mieć długie, proste i smukłe nogi, w przeciwnym razie można uzyskać efekt groteskowy i mocno różniący się od zamierzonego. Buty, o których mowa, okazują się być wyjątkowo uniwersalne.