Jeszcze stosunkowo niedawno przedstawicielki płci pięknej nosiły wyłącznie sukienki, jednak na przestrzeni wieków, a nawet lat wiele się w tym względzie zmieniło. Dziś kobieta może wybierać, w czym zamierza chodzić nie tylko na co dzień, ale również od święta.

Wiele pań, pomimo związanych z tym niewygód, wciąż decyduje się jednak na noszenie sukienek, które bywają zdecydowanie bardziej eleganckie i… kobiece niż spodnie. Pozostaje jednak pytanie, jakie buty zestawiać z sukienkami.

Wybór, szczególnie w sytuacjach oficjalnych, pada najczęściej na półbuty. Jeśli chodzi o stylizacje biurowe, nie da się ukryć, że piękno nie tylko sukienek, ale również kobiecych łydek zdecydowanie najlepiej podkreślają półbuty na obcasie.

Wybierając model wykonany z miękkiej skóry, zyskujemy piękny wygląd, a także komfort – nawet jeśli dany but nie ma płaskiej podeszwy, a obcas. Czasami warto stawiać również na nieco bardziej masywne koturny, które pozwalają poczuć się pewniej szczególnie tym paniom, które niezbyt dobrze czują się na obcasach.

Półbuty do sukienki nie muszą być jednak wysokie ani nawet średnio wysokie. Modele na płaskiej podeszwie również dobrze się prezentują – nietrudno przekonać się o tym, podziwiając stylizację, w której główną rolę odgrywa rozkloszowana sukienka midi, a towarzyszą jej subtelne baletki.

Jeśli chodzi o ogólne wskazówki, warto sprawdzić, czy buty, które zamierzamy kupić wykonane są z dobrej jakościowo skóry – dzięki temu nie tylko znakomicie wyglądają, ale poddawane konserwacji przez lata będą wiernie nam służyć.