Dobre wychowanie jest tym, co pomaga nam funkcjonować na co dzień, nie urażając przy tym innych ludzi. Żyjąc w społeczeństwie jesteśmy zobowiązani do przestrzegania pewnych zasad, pośród których ważną rolę odgrywa tzw.

dress code. Co kryje się pod tym pojęciem? Chodzi o nic innego, jak o wskazówki pomagające w określeniu, jak należy i jak pod żadnym pozorem nie można ubierać się w danej sytuacji, na przykład w pracy.

Warto skupić się szczególnie na obuwiu, tym bardziej, że ostatnimi czasy można zauważyć w modzie pewne rozluźnienie objawiające się m.in.

tym, że garnitur i trampki to zestawienie, które w sytuacjach oficjalnych nie razi tak, jak jeszcze stosunkowo niedawno. Czy jednak zasady dobrego wychowania nadążają za najnowszymi trendami? Zdaje się, że nie zawsze… Jeśli chodzi o biurowy dress code, można zauważyć, że w miejscach pracy takich jak międzynarodowe korporacje czy duże redakcje jest on nieco bardziej zliberalizowany, niż na przykład na uczelniach, w sądach itd.

, gdzie przyjście w trampkach byłoby równoznaczne jeśli nie ze zwolnieniem, to z wezwaniem do zwierzchnika „na dywanik” lub z koniecznością słuchania kąśliwych i bardzo nieprzyjemnych uwag starszych kolegów. Najbardziej odpowiednie obuwie do pracy „biurowej” to z pewnością półbuty, oczywiście odpowiednio zadbane.

Systematyczne czyszczenie i konserwacja skórzanych butów sprawia, że prezentują się one znakomicie, wystawiając tym samym dobre świadectwo swojemu właścicielowi i nie wywołując palpitacji serca u zwierzchników.