Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się swobodnie – to ważne szczególnie latem, gdy temperatura nierzadko okazuje się być wyjątkowo wysoka. Wspomniana swoboda przejawia się nie tylko w zachowaniu, ale także w stroju, którego nieodłącznym elementem niewątpliwie są buty. Jakie cechy powinno mieć obuwie domowe na lato? Najwygodniejsze buty, jakie nosimy latem w domu to klapki, których nakładanie i zdejmowanie trwa ułamki sekund, co stanowi chyba największy ich atut.

Niezmiernie istotne jest również to, że wspomniany rodzaj obuwia pozwala stopie „oddychać”, ponieważ tylko niewielka jej powierzchnia styka się z materiałem, z jakiego wykonany jest but. Dlatego też klapki wykonuje się nie tylko ze skóry, ale także m.in.

z plastiku. Jeśli chodzi o dzieci, zdecydowanie lepszym wyborem niż klapki, okazują się być sandałki. Najmłodsi miewają bowiem problemy z koordynacją, ze względu na które z pewnością nie będą czuć się zbyt pewnie w butach, które niezupełnie trzymają się stopy.

Nawet jeden dodatkowy pasek w sandałach wyraźnie zmniejsza prawdopodobieństwo upadku, a jednocześnie zapewnia dziecku możliwość beztroskiego biegania i zwiększa bezpieczeństwo zabaw, nie ograniczając przy tym ruchów. W przypadku dorosłych sandały również znakomicie sprawdzają się w roli obuwia domowego, nie dogrzewając dodatkowo stopy i nie ograniczając możliwości poruszania się. Pamiętajmy jednak o tym, że obuwie domowe na lato może być nie tylko wygodne, ale także ładne – lubimy przecież wyglądać dobrze, niezależnie od okoliczności, w jakich się znajdujemy.