Mokasyny to niezwykle charakterystyczne buty o łódeczkowatym kształcie, dzięki którym można jednocześnie wyglądać elegancko i nie doświadczać niewygód związanych z koniecznością noszenia sztywnego i twardego obuwia. Buty, o których mowa, wykonuje się ze skóry, bardzo często z zamszu, jednak skóra licowa również cieszy się dużą popularnością w tym względzie. Nierzadko w sprzedaży można spotkać modele lakierowanie, którym niewątpliwie warto poświęcić odrobinę uwagi.

Mokasyny to buty, które występują zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej – w jednym, i w drugim przypadku świetnie sprawdzają się jako zapewniające komfort dopełnienie eleganckich stylizacji. Lakierowanie sprawia, że wydają się być jeszcze bardziej wytworne, co niewątpliwie dodaje im uroku. Lakierowane mokasyny występują zdecydowanie częściej w wersji damskiej, niż w męskiej, czemu zresztą trudno się dziwić.

Panowie znacznie częściej sięgają po skórę licową, która choć nie jest zupełnie matowa, błyszczy się jednak wyraźnie mniej aniżeli ta, która została poddana lakierowaniu. Damskie mokasyny lakierowane od kilku już sezonów cieszą się zadziwiającą wręcz popularnością, jednak doprawdy trudno się temu dziwić. Obuwie tego rodzaju zapewnia wygodę, a na dodatek prezentuje się wyjątkowo korzystnie – nie tylko wtedy, gdy zestawia się je ze spodniami, ale również w połączeniu z sukienkami i spódnicami.

Piękno i uniwersalność to cechy, które zjednują mokasynom sympatię pań szukających komfortu i piękna w strojach i dodatkach.