Mokasyny wiele lat temu przywędrowały do nas z Ameryki Północnej.

Początkowo szyli i nosili je tylko Indianie, jednak później moda na to nietuzinkowe obuwie powędrowała dalej i szturmem zdobyła kilka pokaźnych części świata.

Dziś mokasyny wciąż cieszą się dużą popularnością i stanowią gustowne dopełnienie wielu stylizacji – zarówno tych oficjalnych, jak i zdecydowanie bardziej casualowych.

Z czym można, a z czym nie należy nosić butów, o których mowa? Oto kilka podpowiedzi! Mokasyny to buty wiosenno-letnie – modele reprezentujące drugi rodzaj należy nosić na bosej stopie, przede wszystkim ze względów praktycznych.

Co jednak począć z pierwszymi spośród wyżej wymienionych? W licznych poradnikach modowych możemy przeczytać, że obuwia, o którym mowa, pod żadnym pozorem nie powinno się zestawiać ze skarpetami, jednak to niekoniecznie prawda.

Jeśli mężczyzna mający na sobie zupełnie nie letni garnitur wystąpi w nim w mokasynach ze skóry licowej na bosej stopie, będzie prezentował się dość paradnie.

Kiedy jednak do zestawu dołączy się skarpetki, sytuacja zmieni się na korzyść.

Buty, o których mowa, nie są ani całkowicie eleganckie, ani casualowe, co pozostawiona dość rozległe pole do modowych manewrów i umożliwia wprowadzanie mokasynów do oficjalnych i zdecydowanie mniej oficjalnych stylizacji.

Czasami można spotkać się z intrygującym zestawieniem, w którym uwagę przykuwa kolorowa skarpeta w pasy, obejmująca stopę znajdującą się w gustownym bucie wykonanym z doskonałej pod względem jakości skóry.