Zima to pod wieloma względami najbardziej wymagająca pora roku, a już w szczególności jeśli chodzi o strój. Co ciekawe, panie bardzo często stają w tym okresie przed dylematem: ładne czy wygodne.

Nietrudno wykoncypować, że nieodpowiednio dobrane buty prędzej czy później stają się źródłem bólu powodowanego przez otarcia, odciski i im podobne. Co zrobić, aby dokonać trafnego wyboru? Oto kilka podpowiedzi! Wybierając się na tego typu zakupy obuwnicze, z pewnością warto zadbać o zasobność portfela, bowiem najczęściej okazuje się, że tylko ona pozwala na wyjście ze sklepu z parą butów, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również są niezwykle wygodne.

Kolejny czynnik to właśnie wygoda, na którą nieszczególnie możemy liczyć, wybierając buty z podeszwą na obcasie lub na koturnie. Komfort zimą zapewnia także wysoka i szeroka cholewka oraz solidne ocieplenie, bez którego niełatwo znieść surowe warunki klimatyczne panujące o tej porze roku, nawet jeśli nie przebiega ona pod znakiem siarczystych mrozów.

Przy zakupie kozaków na zimę należy unikać szpilek, skłaniając się raczej ku „dobrze zbudowanym” słupkom – but zimowy musi charakteryzować się solidną przyczepnością, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Niezwykle ważne jest również to, by kozaki zimowe dobrze prezentowały się w zastawieniu z pozostałymi elementami zimowego stroju, jak czapka, szalik, rękawiczki – warto, by kolorystyka harmonizowała ze sobą, pozwalając na uzyskanie przyjemnego dla oka efektu stylizacyjnego.